רהיטים לילדים: השפעת עיצוב וריהוט חדרי הילדים על הילד

הוכח במחקרים כי מערכת עבודה אישית וקבועה לילד (רהיטים לילדים), שלידה הילד יושב ומכין שיעורים מידי יום, מקבע את סדר היום לילד שיודע כי כשהוא יושב שם בשעות מסוימות, ובשעות אלו עליו להתמקד בהכנת שיעורים ונמצא תחת בקרה של הוריו. מעבר לכך, הילד יודע כי הדברים האישיים שלו מרוכזים ונגישים במקום אחד ושילוב של שני דברים אלו מקנים לילד תחושת ביטחון אישי וסדר ברור לילד במקום שלו בבית, במשפחה ובחברה.
 
בחירת המיקום של מערכת העבודה בבית ובחדר הינו קריטי לרמת הריכוז המתאפשרת לילד וכמובן גם תלויה בגיל הילד ויכולה להשפיע על הניצול היעיל של זמן העבודה. רצוי שמיקום פינת העבודה היה בחדר ולא בחלל הבית, אם זאת, מומלץ למקם את מערכת העבודה שבתוך חדרי ילדים בחלק הנגיש ביותר להורים בכדי שתתאפשר שליטה ובקרה של ההורים על מעשי הילד, בעיקר בעבודה על המחשב והסיכונים הנובעים מכך.  מיקום בחדר ולא בחלל הבית מונעות היסח הדעת והפרעות לריכוז הנדרש לילד בזמן הכנת השיעורים.
 
כמו כן רצוי להשתמש ולנצל את מירב התאורה הטבעית הקיימת בחדר ולא להסתמך רק על תאורת חשמל, למען הסביבה ולמען בריאות הילד.
 
מחקרים רבים מצביעים על כך שצבעים בהירים משפיעים על אווירת החדר, לכן חשוב כי בחדר ישולבו צבעים בהירים ורגועים הן בצבעי הקירות, הן ברהיטים לילדים והן באביזרים בחדר. רצוי כמובן לעשות שילובים מושכלים של צבעים בחדר אותם ניתן ליצור בעזרת שימוש בצבעים שונים של קירות החדר וכמובן שילוב של אביזרים כמו ווילון, שטיח, מצעים, וכיסא שהינם קלים לשינוי האווירה בחדר ותרומתם להשפעת האווירה והייחודיות של הילד בחדר הינה מכרעת ובעיקר משפיעה ומפתחת את ה'אני' והתפתחות האישיותית של הילד. בחירה באביזרים נלווים צבעוניים ניתנים לשינוי במהלך הזמן עם התפתחות הילד בקלות ובמהירות.
 
בחירה בכיסא המותאם ארגונומית לילד תאפשר לילד ישיבה נוחה לאורך זמן באזור העבודה ותשמור על זמן ריכוז ארוך יותר בזמן העבודה, רצוי לנסות את הכיסא לפני הרכישה ולוודא את התאמתו לנוחות הישיבה של הילד והיכולת לשנות את גובה הישיבה בהתאם לצרכים.
  • נכתב ע"י
  • 17/05/2016 14:37
  • חדרי ילדים, רהיטים לילדים

קטגוריה

מאמרים אחרונים

מיטות נוער חדשות ומפנקות לחדרי ילדים ובוגרים

מעוניינים להיכנס לחדרי הילדים שלכם ולהיות נרגשים לנוכח עיצוב חדש ומשודרג? רוצים שהילד שלכם לא ירצה לצאת מהחדר? כאן תוכלו ללמוד כיצד לבחור מיטות נוער בהתאמה אישית לחדרי הילדים והבוגרים שלכם. מיטות נוער כיום הן רהיטים מעוצבים שנראים בדיוק כמו שלכם – ההורים. תנו לילדים שלכם הרגשה אמתית של בגרות וסיפוק, וציידו אותם במיטות נוער מכובדות ומפנקות.

ארונות אמבטיה מעוצבים בהתאמה אישית – כך תבחרו אותם נכון

ארונות אמבטיה דקורטיביים יוצרים בלבו שלה המתקלח שלווה וסיפוק אמתיים. ארונות אלו הם הליבה של חדר זה, ועל כן עיצובם חיוני להצלחת עיצוב החדר. כשאתם בוחרים ארונות אמבטיה, יש לכם מגוון רחב של דקורציות למימוש על פי מידת ההתאמה לכם ולפנורמה של פנים החדר.

איך לבחור ארונות אמבטיה שישדרגו את החוויה בחדר השירות?

ארונות אמבטיה איכותיים מביאים לחדר השירות את החוויה המרגשת לה כל אחד ואחת זקוקים כשהם שוהים בו. בכך, המקום מקבל את המשמעות האמתית של הביטוי חדר אמבטיה, ולא עוד חדר מלתחות רנדומלי. ממה מורכבים ארונות אמבטיה כיום, וכיצד היינו ממליצים לכם לבחור אותם? להלן מקבץ טיפים למתלבט שנמצא לפני שדרוג ארון החדר.

חומרי הגלם שלנו

הלוחות מיוצרים משבבי עץ עדינים המעובדים עם שרף, עוברים תהליך אידוי וכבישה בטמפרטורה ולחץ גבוהים לאמידות לאורך זמן. הלוחות מצופים בציפוי מלמין איכותי בשכבה כפולה עם הגנה מרבית נגד שריטות...

להמשך קריאה

לוח P5 בעל התנגדות ללחות ורטיבות, הינו לוח בעל צפיפות גבוהה ודחוסה של שבבי עץ טבעי, אשר במהלך ייצורו מותז על שבבי העץ חומר הדוחה לחות, החומר נספג בשבבים ובסיום התהליך העץ נדחס במכבש חם ללוח אחיד ואיכותי המונע ספיגת רטיבות ולחות...

להמשך קריאה